Tomáš Cigánek

Jihomoravský fotograf

Jmenuji se Tomáš Cigánek a jsem amatérský fotograf působící v Brně a okolí.

Focením se s větší či menší intenzitou věnuji od svých patnácti let, kdy jsem si za první vydělané peníze koupil za 1200Kč první „automatický fotoaparát“, což v té době byla malá černá krabička velikosti dnešního průměrného mobilního telefonu, kam se zezadu vložil kinofilm a nahoře bylo jedno tlačítko na pořízení fotky. Vůči otcovu ruskému aparátu na svitkový černobílý film s políčkem 5x5cm (dnes by se řeklo středoformát 🙂 to byl moderní přístroj, protože jsem nemusel nic nastavovat.

S těmito dvěma aparáty jsem si vystačil po celou střední školu,  až na vysoké jsem si pořídil svůj první opravdový fotoaparát Minolta Dynax 4, což byla pro mě naprostá pecka. Ke konci studií začaly nastupovat digitální fotoaparáty a jako technický nadšenec jsem Minoltu prodal a zakoupil svůj první digitál Panasonic Lumix FZ5. A opět nadšení, velký zoom, spousta funkci a hlavně spousta obrázků zcela zdarma, bez nutnosti kupovat film 🙂 Nějaký čas jsem ještě paralelně experimentoval s kinofilmovou zrcadlovkou Nikon F65, ale nakonec jsem přešel na plně digitální formát. Nikon D80, D7200 a nyní fotím s Nikon D750 a Z6II.

Většinu doby jsem fotil pouze pro sebe a svoji rodinu a to střídavě s větší či menší intenzitou, případně menší reportáže, když jsem byl požádán. Větší změna nastala až zkraje roku 2017, kdy jsem se stal členem fotografického spolu Člověk a Víra a po absolvování vstupního kurzu jsem začal fotit mnohem intenzivněji, fotografie zpracovávat a obecně se v oboru zdokonalovat. Od roku 2020 jsem též členem Klubu moravských fotografů.

Aktuálně se primárně zaměřuji na reportážní, rodinné a svatební focení a ve volném čase také fotografování krajiny.

Kontakt

Napište mi

Chráněno službou reCAPTCHA Ochrana soukromí - Smluvní podmínky